Мінсоцполітики попереджає про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми
Мінсоцполітики спільно з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики ініціювало розроблення та розповсюдження пам’яток для дівчат і жінок, які перетинають державний кордон у зв’язку з воєнними діями на території України, з метою запобігання торгівлі людьми. Листівки розроблено за підтримки проекту „Супровід урядових реформ в Україніˮ (SURGe), що фінансується Урядом Канади та впроваджується Alinea International.
Уряд розширив можливості для людей отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд розширив можливості для людей отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. «По суті ми зробили дві основні зміни. Перше – зафіксували в нормативному полі, що люди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є внутрішньо переміщеними особами. Це стосується людей, які після введення воєнного стану 24 лютого 2022 року перемістились з регіонів, де ведуться активні бойові дії, перелік яких визначений Урядом. По-друге, ми надали додаткові канали для звернення за довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Якщо раніше це були лише органи соціального захисту населення РДА та міст обласного значення, то тепер людина за довідкою зможе звернутись до уповноваженої особи громади, ЦНАПу, а згодом – просто подати заяву через Портал Дія.
Чат-бот „Знайди рідних” для пошуку зниклих під час війни в Україні
У зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну в країні триває процес переміщення мешканців з місць постійного проживання. За даними ООН понад 3,8 млн українців перетнули кордон України, 13 млн осіб змінили місце проживання. Для пошуку зниклих створено чат-бот „Знайди рідних”, який дозволяє знайти тих, із ким втрачений зв’язок, незважаючи на країну їхнього теперішнього перебування: https://t.me/Family_Search_bot.