Інформація
підсумки виконання Програми реформування і розвитку
житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки
Для покращення стану, що стосується роботи житлово-комунального господарства та побутового обслуговування сільського населення, розроблено районну Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки.
Метою Програми є впровадження державної політики з реформування житлово-комунального господарства, спрямованої на задоволення потреб усіх споживачів в економічно доступних житлово-комунальних послугах належного рівня та якості, що відповідають вимогам державних стандартів.
Для досягнення цієї мети передбачалось насамперед виконати такі основні завдання:
1. Розпочати створення підприємств або груп житлово-комунального господарства комунальної або інших форм власності на території кожної сільської ради – на даний час такі підприємства не створені.
2. Здійснити заходи щодо створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків – Протягом 2010-2013 років зареєстровано 11 ОСББ. 1 ОСББ («Приозерне») розформоване, незважаючи на всебічну консультативну допомогу райдержадміністрації, через небажання співвласників пенсійного віку вести податковий і господарський облік..
3. Забезпечити виконання заходів подальшої модернізації об'єктів житлово-комунального господарства, упровадження енергозберігаючих заходів відповідно до затверджених галузевих і місцевих програм – для реалізації програму енергозбереження в 2014 році впроваджено 1 енергозберігаючий захід на 1 об’єкті бюджетної сфери. Для реалізації програми енергозбереження за 2014 рік залучені кошти в сумі 0,589 млн.грн. (об’єкт за рахунок місцевого бюджету). За рахунок впровадження в районі енергозберігаючих заходів отримано економічний ефект в сумі 0,142 млн.грн. Впровадженими заходами зекономлено паливно-енергетичних ресурсів (далі – ПЕР) 252,4 т.у.п.
У всіх дошкільних і шкільних закладах замінені котли на більш сучасні – Kalvis або Wichlacz KW-GSN. Головною особливістю цих котлів є не лише вищий коефіцієнт корисної дії, а значить і економність в паливі, а й можливість використання таких видів палива, як дрова, торфобрикет, торфокрихта та деревна щепа.
Старі котли мали низький рівень тепловіддачі та не задовільняли існуючі потреби при високому споживанні палива.
4. Встановлення світлофорного об’єкту в смт Шацьк – не встановлено.
5. Повністю профінансовано будівництво об’їзної дороги «ур. Венське - Світязь».
6. Розроблення і затвердження Правил з організації збирання, транспортування і знешкодження твердих побутових відходів – по всіх сільських радах розроблено і затверджено правила з благоустрою, якими передбачено забезпечення благоустрою, чистоти та порядку утримання території ради. Централізований вивіз та захоронення ТПВ проводиться тільки на територіях Світязької, Пульмівської сільських рад та частково Шацької селищної ради. У решти населених пунктів району відсутній централізований збір ТПВ. Причиною цьому є відсутність житлово-комунальних підприємств.