Версія для друку
П'ятниця, 30 січня 2015 10:51

Відповідь на критичний матеріал

КОЛИ БРАКУЄ ПОВАГИ Й УВАГИ

Шановна редакціє газети «Волинь–нова»! Звертаюсь до тебе як до надійної захисниці людей від в ідомчої та бюрократичної сваволі з приводу обурливої байдужості та безвідповідальності працівників реєстраційної служби Шацького районного уп равління юстиції В. А. Цвид і Н. В. Ягодинець
     
     Олена МІСЮРА, підприємець, член громадської організації «Майдан гідності»
     
     До цієї установи, де надають адміністративні послуги, я прийшла 12 грудня 2014 року, щоб зареєструвати своє право на нерухомість згідно із Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Однак тут службовці зверхньо поставились до мого прохання, відмовились прийняти зібрані документи. Пояснювали, мовляв, того дня мали багато роботи, хоча інших відвідувачів я не побачила. Їх не переконали мої пояснення, чому не можу повторно приїхати в Шацьк за більш як 200 кілометрів.
     Прикро вразила байдужість державних службовців і неповага до своїх клієнтів, хоча в спеціальній картці, яка була в цій службі, повідомлялось, що адміністративну послугу щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно повинні надавати протягом одного робочого дня. Зрештою цю послугу вони надали мені лише через 5 днів. Хотілося б, щоб керівництво реєстраційної служби Головного управління юстиції у Волинській області зобов’язало своїх підлеглих у Шацьку з повагою ставитися до своїх клієнтів, позбутись формалізму в роботі.

 м. Ковель

 

 

 

Відповідь на критичний матеріал «Коли бракує поваги й уваги», опублікований на сторінках газети «Волинь-нова» (від 20 січня 2015 року № 1776)

 

Громадянка Олена Місюра, жителька міста Ковель, звернулася з усним зверненням до керівника апарату Шацької райдержадміністрації 23 грудня 2014 року щодо організації роботи районної реєстраційної служби в частині надання послуг населенню. За даним порушеним питанням розміщуємо пояснення від керівника реєстраційної служби Шацького районного управління юстиції (лист № 02-1.1.3/548 від 26.12.2014 року).

З документами на житловий будинок 12 грудня 2014 року о 11.00 год. звернулася Місюра Олена Володимирівна. Документи були подані на ім’я Місюри Володимира Васильовича, який, зі слів, є сином громадянки. Відповідно до ст.10 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 17.10.2013 року № 868 заявник під час подання заяви особисто пред’являє органові державної реєстрації прав документ, що посвідчує його особу. У разі подання заяви уповноваженою особою органові державної реєстрації прав, крім документа, що посвідчує особу, пред’являється документ, що підтверджує її повноваження. Оскільки, Місюрою О. В. не було подано документів, які посвідчують особу, що підтверджує її повноваження, працівниками реєстраційної служби було відмовлено в прийнятті заяви.

Того ж дня, о 16.00 год. громадянка повторно звернулася із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо прав власності) з вищезазначеними документами (довіреність № 1260, видана Ковельською держнотконторою 12.12.2014 року). Подана заява була зареєстрована у базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за реєстраційним номером 9394020. У той же час, державним реєстратором речових прав на нерухоме майно Голядинець Н. В. було видано заявникові Картку прийому заяви № 17957958 та повідомлено, що реєстрація права власності з видачею свідоцтва про право власності буде проведена протягом п’яти робочих днів. Державним реєстратором не було порушено встановленого законодавством строку державної реєстрації прав.

Відповідно до частини 5 статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон) державна реєстрація прав (надання відмови в ній) проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження до органу державної реєстрації прав заяви про таку реєстрацію і передбачених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до нього документів, необхідних для її проведення.

Відповідно до пункту 4 статті 9 Закону державний реєстратор самостійно приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмову в такій реєстрації. Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян та їх об’єднань у діяльність державного реєстратора, пов’язану з проведенням державної реєстрації прав, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Питання ввічливого ставлення працівників до громадян було розглянуто 26.12.2014 року на оперативній нараді у керівника реєстраційної служби.

Протягом останніх років скарги на роботу реєстраційної служби Шацького районного управління юстиції до Шацької райдержадміністрації не надходили. Ніякої бюрократичної сваволі з боку працівників реєстраційної служби виявлено не було.

Переглядів 1461972 Останнє редагування П'ятниця, 30 січня 2015 10:59