Версія для друку
П'ятниця, 04 травня 2018 17:25

Пожежу легше попередити, аніж загасити: українців попереджають про небезпеку

У зв’язку з різким підвищенням температурних показників, які, за даними синоптиків, ще утримуються на території країни, оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. Тож сьогодні, 4 травня 2018 року, під керівництвом Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулося засіданні державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо запобігання та протидії масовим пожежам у лісах, на торфовищах та сільгоспугіддях у літній період, а також стану підготовки місць масового відпочинку людей на водних об'єктах.

Зазначимо, що у віртуальній студії ДСНС у Волинській області працювали: заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кошарук, начальник управління ДСНС України в області Володимир Грушовінчук, начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрій Пиріг, начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Олександр Блащук та інші.

Для початку Геннадій Григорович нагадав, що ще 30 березня цього року розроблено конкретний план заходів, який передбачає створення 8-ми регіональних центрів оперативного реагування на території всієї України. Зокрема, для їх ефективної роботи залучено 11 тисяч одиниць спецтехніки та 22 тисячі особового складу. Адже серед найбільших зон ризику виникнення пожеж: природні екосистеми – ліси, торфовища, сільгоспугіддя, полігони твердих побутових відходів, стихійні сміттєзвалища та військові полігони.

– Нічого надзвичайного, неможливого або надскладного немає. Є відповідні служби, які щоденно надають інформацію щодо температурних режимів і кліматичних умов. Відповідно до цього, регіональні комісії ТЕБ та НС, безпосередньо на територіях, приймають рішення щодо високого рівня класу пожежонебезпечної ситуації та визначають заходи оперативного реагування. Перелік заходів є досить вичерпним, який необхідно виконувати! - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, людський фактор і кліматичні умови – це два головних фактори ризику виникнення пожеж. Відтак, Віце-прем’єр-міністр вкотре наголосив на відповідальності керівників на місцях і особливо тих державних підприємствах, які повинні в умовах підвищеного стану пожежонебезпеки посилити превентивні заходи.

– Кожен свою роботу знає. Єдина вимога – якісна, професійна і ефективна координація і виконання заходів! Найголовніше для нас – це безпека людей, і тому, питання запобігання і порятунку - це ваш професійний обов’язок, - додав Геннадій Зубко.

Що ж стосується Волині, то вже незабаром відбудеться чергове засідання регіональної комісії ТЕБ та НС, де детально розглянуть питання запобігання та протидії масовим пожежам у лісах, на торфовищах та сільгоспугіддях у літній період. Разом із тим, начальник управління ДСНС України в області Володимир Грушовінчук наголосив на важливості адміністративної відповідальності людей, які спалюють суху трави та спричиняють виникнення пожеж.

– Інформаційно-роз’яснювальна робота – це дуже добре. Її теж потрібно проводити. Але за добу в області в середньому відбувається 3-4 підпали. Наші люди двічі подумають робите це чи ні, якщо ми покараємо їх «копійкою». Тож вкотре звертаю увагу на вжиття заходів адміністративного впливу, – резюмував Володимир Васильович.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Переглядів 1378