Версія для друку
Середа, 28 березня 2018 16:00

Лабораторія ветеринарної медицини відзначила 70-річчя від заснування лабораторної справи у районі

Сьогодні, 28 березня 2018 року, працівники Володимир-Волинської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини відзначили 70-річчя від заснування лабораторної справи у районі.

Привітати працівників цієї галузі із такою вагомою датою прийшли колеги та керівники минулих років. Долучився до вітань і керівник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Кравчук, а також за сумлінне виконання службових обов’язків, високий професіоналізм у роботі, компетентність та ініціативність та з нагоди 70-річчя заснування лабораторної справи у районі вручив Подяку голови райдержадміністрації та голови районної ради лаборанту бактеріологічного відділу Любові Самсонік.

Під час урочистих заходів Надія Лозовицька, директор установи, розповіла про функціонування лабораторії сьогодні, а колишній начальник управління ветеринарної медицини у Володимир-Волинському районі Анатолій Швидун та колишній директор Волинської обласної державної лабораторії ветеринарної медицини, завідувач бактеріологічним відділом лабораторії Петро Бойко у своїх виступах торкнулися історії становлення та розвитку лабораторії.

Варто зазначити, що у 1948 році у зону обслуговування міжрайонної лабораторії ветеринарної медицини входило три райони: Володимир-Волинський, Іваничівський та Турійський. Працювало вісім осіб у двох відділах – серологічному та бактеріологічному. Окрім лабораторних досліджень проводилося виготовлення біостимуляторів для сільськогосподарських тварин.

Сьогодні ж штат лабораторії налічує 18 фахівців, котрі працюють у чотирьох відділах – бактеріологічному, хімічному, імунологічному та ветеринарно-санітарної експертизи.

Першим директором Володимир-Волинської міжрайонної державної лабораторії ветеринарної медицини став Нечипір Піддубний, який пропрацював на цій посаді 12 років. Створений ним виробничий відділ був одним із кращих у країні. На зміну йому прийшов Віктор Мацюк, за керівництва якого відбувся будівництво нового лабораторного корпусу, впроваджувались нові методи досліджень, зростав і авторитет лабораторії.

У 1970 році ветлабораторію очолив Петро Рудь, який теж завжди старався привнести щось нове у роботу.

Не можливо оминути увагою й  енергійну жінку Марію Остапик, яка очолювала міжрайонну лабораторію понад десятиліття. Завдяки її ініціативності було добудовано приміщення, упорядковано прилеглу територію.

Із теплотою пригадують працівники й імена Степана Лобановського та Любові Матулко.

Із січня 2006 року Володимир-Волинську міжрайонну державну лабораторії ветеринарної медицини очолює Надія Лозовицька.

Відділ з питань внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації.

Переглядів 1179